Masz pytania lub wątpliwości – Zadzwoń +48 888 100 654

Świadectwo energetyczne - Tychy

Jeśli potrzebujesz rzetelnej oceny efektywności energetycznej swojego budynku, usługa taka jak Świadectwo energetyczne Tychy jest skierowana właśnie do Ciebie. To, co nas wyróżnia, to profesjonalizm, doświadczenie oraz dbałość o zadowolenie naszych klientów. Poznaj bliżej naszą ofertę i uzyskaj certyfikat energetyczny w swoim mieście!

Świadectwo energetyczne Tychy – co to za dokument?

 

Świadectwo energetyczne to dokument, który analizuje, ocenia i opisuje wydajność energetyczną budynku. Prezentuje m.in. informacje o tym, ile energii zużywa konkretna nieruchomość i jakie koszty w związku z tym generuje. Jest to ważne narzędzie dla właścicieli domów, mieszkań, czy innych lokali, które pozwala na zrozumienie, jak zmniejszyć koszty operacyjne i zwiększyć efektywność energetyczną budynku.

Kto musi posiadać świadectwo charakterystyki energetycznej?

 

Od kwietnie 2023 roku właściciele nieruchomości muszą posiadać certyfikat energetyczny w wielu sytuacjach. Niedopełnienie tego obowiązku wiąże się z karą grzywny, która może wynieść nawet 5 000 zł. Świadectwo charakterystyki energetycznej będzie niezbędne m.in.:

  • przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości,
  • jako dopełnienie formalności na koniec budowy,
  • w celu uniknięcie kary urzędowej,
  • jako uzupełnienie wniosku u uzyskanie dofinansowania budynku (w przypadku większości programów wsparcia).

Ile to kosztuje?

Ile kosztuje charakterystyka energetyczna budynku? Szczegółowe informacje możesz znaleźć w zakładce Świadectwo energetyczne cena. Oferujemy indywidualną wycenę w przypadku nietypowych zleceń. Jeśli chodzi o standardowe budynki, koszt usługi to:

  • mieszkanie – 299 zł,
  • dom – 449 zł,
  • lokal użytkowy – 449 zł,
  • Mieszkanie Express – 349 zł.

Certyfikat energetyczny Tychy – zaufaj profesjonalistom

 

Nasz zespół to doświadczeni w branży energetycznej eksperci, którzy przygotują dla Ciebie niezbędne dokumenty szybko, sprawnie i bez konieczności odbywania lokalnego audytu. Dzięki nam zyskasz czas, pieniądze, a także spokój i pewność, że otrzymane świadectwo zgodne z obowiązującymi przepisami.

Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu świadectw energetycznych, dedykowane dla różnych klientów – od prywatnych właścicieli nieruchomości, przez agencje nieruchomości, administratorów budynków, aż po wspólnoty mieszkaniowe. Jeśli chodzi o świadectwo energetyczne obowiązek jego posiadania jest bezwzględny we wspomnianych sytuacjach, dlatego warto zadbać o wyrobienie certyfikatu już dziś. Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami i przekonaj się, dlaczego warto nam zaufać!

Ile to kosztuje?

Cena usługi uzależniona jest od rodzaju oraz wielkości lokalu/budynku, jednak uzyskanie świadectwa charakterystyki energetycznej jest znacznie tańsze niż nieuchronna kara urzędowa do 5.000 PLN.

Wycena indywidualna dla nietypowej nieruchomości:

Mieszkanie - Express w 24h

Realizacja 24 godziny

349 

*dot. Mieszkań jednopoziomowych

Mieszkanie

Realizacja 48 godzin

299 

*dot. Mieszkań jednopoziomowych

Lokal użytkowy

Realizacja 3 dni robocze

449 

*lokale użytkowe do 100m2

Skontaktuj się z nami

Instytut Charakterystyki Energetycznej Sp. Z o.o.
Ul. Stefana Batorego 18/108
02-591 Warszawa
Nip: 7011133671
Regon: 524735368
Mail: biuro@swiadectwo24.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone

Handcrafted by Spectar