Masz pytania lub wątpliwości – Zadzwoń +48 888 100 654

Świadectwo energetyczne - Rybnik

Jesteśmy firmą specjalizującą się w sporządzaniu certyfikatów charakterystyki energetycznej. Świadectwo energetyczne Rybnik to usługa, dzięki której uzyskasz niezbędny dokument w swoim mieście – szybko, sprawnie i bez wychodzenia z domu. Poznaj bliżej naszą ofertę i sprawdź, co możesz zyskać!

Świadectwo energetyczne Rybnik

 

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku to dokument, który dostarcza szczegółowych informacji dotyczących zużycia energii na poszczególne cele, takie jak ogrzewanie, wentylacja, chłodzenie, oświetlenie i inne. Od kwietnia 2023 roku posiadanie certyfikatu energetycznego jest wymagane w wielu sytuacjach. Będzie on niezbędny m.in.:

 • przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości,
 • jako dopełnienie formalności na koniec budowy,
 • w celu uniknięcie kary urzędowej,
 • jako uzupełnienie wniosku u uzyskanie dofinansowania budynku (w przypadku większości programów wsparcia).

Ile to kosztuje?

Jeśli chodzi o świadectwo energetyczne obowiązek jego posiadania jest bezwzględny we wspomnianych sytuacjach. Ile kosztuje charakterystyka energetyczna budynku? Szczegółowe informacje możesz znaleźć w zakładce Świadectwo energetyczne cena. Oferujemy indywidualną wycenę w przypadku nietypowych zleceń. Jeśli chodzi o standardowe budynki, koszt usługi to:

 • mieszkanie – 299 zł,
 • dom – 449 zł,
 • lokal użytkowy – 449 zł,
 • Mieszkanie Express – 349 zł.

Koszt uzyskania dokumentu każdorazowo jest jednak nieporównywalnie mniejszy niż kara, jaką trzeba zapłacić za brak certyfikatu. Grzywna może bowiem sięgnąć nawet 5 000 zł.

Jakie korzyści zapewnia certyfikat charakterystyki energetycznej?

 

Charakterystyka energetyczna budynku może przynieść wiele korzyści zarówno właścicielom nieruchomości, jak i potencjalnym kupcom czy najemcom. Oto najważniejsze z nich:

 • zwiększenie atrakcyjności nieruchomości – posiadanie aktualnego i rzetelnego Świadectwa Energetycznego przyciąga uwagę potencjalnych nabywców lub najemców Twojej nieruchomości w Rybniku. Prezentując im dane dotyczące efektywności energetycznej, wyróżniasz swoją ofertę na tle konkurencji i zwiększasz szanse na udaną transakcję,
 • oszczędności na rachunkach za energię – dzięki otrzymanym informacjom będziesz w stanie zidentyfikować słabe punkty w efektywności energetycznej i wprowadzić zmiany prowadzące do oszczędności na kosztach energii. To nie tylko korzyść dla Twojego portfela, ale także aktywny wkład w ochronę środowiska,
 • troska o środowisko – świadectwo energetyczne to Twoja szansa na świadome działanie na rzecz ekologii. Poprzez efektywność energetyczną swojej nieruchomości, przyczyniasz się do zmniejszenia negatywnego wpływu na planetę.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat usługi, jaką jest Świadectwo energetyczne Rybnik? Skontaktuj się z nami, a udzielimy Ci wszelkich niezbędnych informacji. Poznaj lepiej naszą ofertę i już dziś uzyskaj dokument dla swojej nieruchomości!

Ile to kosztuje?

Cena usługi uzależniona jest od rodzaju oraz wielkości lokalu/budynku, jednak uzyskanie świadectwa charakterystyki energetycznej jest znacznie tańsze niż nieuchronna kara urzędowa do 5.000 PLN.

Wycena indywidualna dla nietypowej nieruchomości:

Mieszkanie - Express w 24h

Realizacja 24 godziny

349 

*dot. Mieszkań jednopoziomowych

Mieszkanie

Realizacja 48 godzin

299 

*dot. Mieszkań jednopoziomowych

Lokal użytkowy

Realizacja 3 dni robocze

449 

*lokale użytkowe do 100m2

Skontaktuj się z nami

Instytut Charakterystyki Energetycznej Sp. Z o.o.
Ul. Stefana Batorego 18/108
02-591 Warszawa
Nip: 7011133671
Regon: 524735368
Mail: biuro@swiadectwo24.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone

Handcrafted by Spectar