Masz pytania lub wątpliwości – Zadzwoń +48 888 100 654

Świadectwo energetyczne - Lublin

Certyfikat charakterystyki energetycznej to dokument, który informuje o efektywności cieplnej danego budynku. Świadectwo energetyczne Lublin jest usługą skierowaną do osób, które chcą uzyskać dokument w swoim mieście, bez zbędnych formalności i oszczędzając czas. Dowiedz się więcej i sprawdź, jak otrzymać certyfikat i kiedy będziesz go potrzebować.

Świadectwo energetyczne Lublin – co to za dokument i kiedy jest wymagany?

 

Certyfikat energetyczny to tak naprawdę ocena opisująca zużycie energii i emisję dwutlenku węgla, wynikające z eksploatacji nieruchomości. Dotyczy zarówno prywatnych mieszkań czy domów, jak i lokali użytkowych, czy obiektów użyteczności publicznej.

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku jest dokumentem wymaganym w wielu sytuacjach. Brak dokumentu wiąże się natomiast z karą grzywny, która może wynieść nawet 5 000 zł. Certyfikat musisz posiadać w następujących sytuacjach:

  • przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości,
  • dopełnienie formalności na koniec budowy,
  • uniknięcie kary urzędowej,
  • wniosek u uzyskanie dofinansowania budynku (w przypadku większości programów wsparcia).

 

Ile kosztuje certyfikat energetyczny w Lublinie?

Ile kosztuje charakterystyka energetyczna budynku? Szczegółowe informacje możesz znaleźć w zakładce Świadectwo energetyczne cena. Oferujemy indywidualną wycenę w przypadku nietypowych zleceń. Jeśli chodzi o standardowe budynki, koszt usługi to:

  • mieszkanie – 299 zł,
  • dom – 449 zł,
  • lokal użytkowy – 449 zł,
  • Mieszkanie Express – 349 zł.

Certyfikat energetyczny Lublin – zaufaj profesjonalistom

 

Nasz zespół to doświadczeni w branży energetycznej eksperci, którzy przygotują dla Ciebie niezbędne dokumenty szybko, sprawnie i bez konieczności odbywania lokalnego audytu. Dzięki nam zyskasz czas, pieniądze, a także spokój i pewność, że otrzymane świadectwo zgodne z obowiązującymi przepisami.

Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu świadectw energetycznych, dedykowane dla różnych klientów – od prywatnych właścicieli nieruchomości, przez agencje nieruchomości, administratorów budynków, aż po wspólnoty mieszkaniowe. Jeśli chodzi o świadectwo energetyczne obowiązek jego posiadania jest bezwzględny we wspomnianych sytuacjach, dlatego warto zadbać o wyrobienie certyfikatu już dziś. Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami i przekonaj się, dlaczego warto nam zaufać!

Ile to kosztuje?

Cena usługi uzależniona jest od rodzaju oraz wielkości lokalu/budynku, jednak uzyskanie świadectwa charakterystyki energetycznej jest znacznie tańsze niż nieuchronna kara urzędowa do 5.000 PLN.

Wycena indywidualna dla nietypowej nieruchomości:

Mieszkanie - Express w 24h

Realizacja 24 godziny

349 

*dot. Mieszkań jednopoziomowych

Mieszkanie

Realizacja 48 godzin

299 

*dot. Mieszkań jednopoziomowych

Lokal użytkowy

Realizacja 3 dni robocze

449 

*lokale użytkowe do 100m2

Skontaktuj się z nami

Instytut Charakterystyki Energetycznej Sp. Z o.o.
Ul. Stefana Batorego 18/108
02-591 Warszawa
Nip: 7011133671
Regon: 524735368
Mail: biuro@swiadectwo24.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone

Handcrafted by Spectar