Masz pytania lub wątpliwości – Zadzwoń +48 888 100 654

Ile to kosztuje?

Cena usługi uzależniona jest od rodzaju oraz wielkości lokalu/budynku, jednak uzyskanie świadectwa charakterystyki energetycznej jest znacznie tańsze niż nieuchronna kara urzędowa do 5.000 PLN.

Wycena indywidualna dla nietypowej nieruchomości:

Indywidualna wycena

Nietypowa nieruchomość

Audyt energetyczny

Przeprowadzimy audyt Twojego budynku

Mieszkanie - Express w 24h

Realizacja 24 godziny

349 

*dot. Mieszkań jednopoziomowych

Mieszkanie

Realizacja 48 godzin

299 

*dot. Mieszkań jednopoziomowych

Lokal użytkowy

Realizacja 3 dni robocze

449 

*lokale użytkowe do 100m2

Ile to kosztuje?

Jeśli chodzi o świadectwo energetyczne, cena takiej usługi uzależniona jest od wielu czynników. Koszt uzyskania dokumentu będzie inny m.in. w zależności od rodzaju i wielkości konkretnego lokalu/budynku. Niezależnie od przypadku, uzyskanie świadectwa charakterystyki energetycznej jest jednak znacznie tańsze niż nieuchronna kara urzędowa za brak certyfikatu, która może wynieść nawet do 5 000 PLN.

Ile kosztuje uzyskanie świadectwa energetycznego?

Koszt wyrobienia certyfikatu charakterystyki energetycznej może różnić się w zależności od kilku czynników. Na to, ile będziemy musieli zapłacić za otrzymanie dokumentu, wpłynie przede wszystkim:

  • charakterystyka danego obiektu,
  • przeznaczenie budynku,
  • wielkość lokalu,
  • liczba pięter,
  • rodzaju zastosowanych w obiekcie instalacji.

Właśnie dlatego w świadectwo24.pl do wyceny podchodzimy indywidualnie, uwzględniając powyższe kryteria, aby na ich podstawie zaoferować najkorzystniejsze rozwiązanie.

Nasza oferta obejmuje również wycenę dla nietypowych nieruchomości, które wymagają spersonalizowanego podejścia. Wiemy, że każdy budynek ma swoje unikalne cechy, w oparciu o które będziemy w stanie skutecznie ocenić jego efektywność energetyczną.

W standardowych przypadkach cena usługi, jaką jest wydanie świadectwa energetycznego dla standardowych budynków, to:

  • mieszkanie – 399 zł,
  • dom – 569 zł,
  • lokal użytkowy – 569 zł.

Dostępna jest również opcja Mieszkanie-Express, umożliwiająca przyspieszoną realizację usługi. Wybierając ją, wymagany certyfikat energetyczny otrzymać można już w 24h, a jej koszt to 499 zł.

Świadectwo energetyczne – cena uzyskania dokumentu, a kara za jego brak

Warto pamiętać, że choć uzyskanie świadectwa energetycznego budynku wiąże się z jednorazowym wydatkiem, zawsze jest to lepsza i bardziej opłacalna opcja niż opłata kary za brak dokumentu podczas transakcji sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. W takim przypadku konsekwencje są znacznie bardziej dotkliwe, a grzywna nakładana przez sąd może sięgnąć nawet 5 000 złotych.

W trosce o interesy naszych klientów zawsze dążymy do znalezienia optymalnego rozwiązania pod względem ceny i jakości usługi. Zapewniamy nie tylko współpracę z doświadczonymi specjalistami i pełną zgodność z przepisami, ale także wyjątkowo szybką realizację każdego zlecenia, bez konieczności wychodzenia z domu.

Skontaktuj się z nami

Instytut Charakterystyki Energetycznej Sp. Z o.o.
Ul. Stefana Batorego 18/108
02-591 Warszawa
Nip: 7011133671
Regon: 524735368
Mail: biuro@swiadectwo24.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone

Handcrafted by Spectar